Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Konya Kurban Kesim Yerleri 2024

Konya Kurban Kesim Yerleri 2024

Selçuklu Belediyesi öncülüğünde Kurban Bayramı 2024 dolayısıyla kurbanlıkların temiz ve hijyenik koşullarda kesim işleminin gerçekleştirilebilmesi için gerekli önlemleri aldı. Bu kapsamda 18 noktada kurban kesim yeri belirlendi. Kurban satışları için de  her yıl olduğu gibi Selçuklu Belediyesi’nin Büyükkayacık Mahallesi Aliye İzzet Begoviç  Caddesi üzerinde kurulan kurban satış yeri faaliyet gösteriyor.

Zabıta Ve Sağlık Ekipleri Gerekli Önlemleri Aldı

Selçuklu Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan kurban pazarında bayram öncesi rağbet artmaya başladı. 70 büyükbaş; 240 küçükbaş ile 310  padokta satış imkanı sağlanırken,  1500 araçlık otoparkın yer aldığı modern pazar, alıcı ve satıcılar için hazır hale getirildi.

Selçuklu Belediyesi, kurban satış alanının alım ve satım yapacak tüm vatandaşların ihtiyacına cevap verecek donanıma sahip olması için tüm düzenlemeleri yaptı.  Tuvaletler, mescit alanları, hatta kurban satıcıları için sıcak sulu duş alanları oluşturuldu. Bayram namazını kılmak için büyük bir mescit alanının da yer aldığı alanda 24 saat güvenlik kamera sistemi ve akşam aydınlatması bulunuyor. Pazar alanına veteriner kontrolünde hayvan alımı gerçekleştirilirken zabıta ekipleri pazardaki düzenin korunması için çalışıyor.  Ayrıca 6 veteriner hekim de 3 vardiya halinde 24 saat boyunca kurban satış yerlerinde kurbanlık alacak vatandaşlara bayramın birinci gününe kadar hizmet verecek.

Selçuklu Belediyesi kurban satış alanı Büyükkayacık Mahallesinde Kayacık Koruluğu yanında bulunuyor. Hem Ankara yolu üzerinden hem de İstanbul Yolu üzerinden Aliya İzzetbegoviç caddesinde bulunan satış alanına ulaşım sağlanabiliyor.

Kurban Kesim Yerleri Bayrama Hazır

Bayram öncesi hazır hale getirilen kurban kesimi yapılabilecek yerler şu şekilde belirlendi;

Selahaddin Eyyubi MahKutbilcihan Cad. Yelda Cami Civarı Binevler Semt Pazarı, Sancak Mah. Şule Sok. Zeki Altındağ Sağlık Ocağı yanı Kocakonut Semt Pazarı, Akşemsettin Mah. Horasanlı Sok. Akşemsettin Semt Pazarı, Aydınlık Evler Mah. Akköprü Sok.Aydınlık Evler Semt Pazarı,Bosna Hersek Mah. Mesaj Cad. Bosna Hersek Semt Pazarı 1, Bosna Hersek Mah. Yemeni Sok. Bosna Hersek Semt Pazarı 2, Şeyh Şamil Mah. Tatlipinar Cad. Binkonut Semt Pazarı, Dumlupınar Mah. Lalle Cad. Ağız ve Diş Sağlığı Yarı Dumlupınar Semt Pazarı Hocacihan Mah. Saray Cad. Hocacihan Semt Pazarı,  Işıklar Mah. Çevreyolu Cad. Fatih Sultan Mehmet Semt Pazarı, Kosova Mah. Şükrü Efendi Sok Kosova Semt Pazarı,Sakarya Mh. Vezirhan Cad. Sakarya Semt Pazarı Nişantaş Mh.Rauf Denktaş Cad. Seyit Çavuş Semt Pazarı, Mehmet Akif Mh. Hadimi Cad.Özalkent Semt Pazarı, Kılıçarslan Mah. Taşlıyol Sok., Kılıçarslan Semt Pazarı, Yazır Mah. Turhanlar Sokak Yazır Semt Pazarı,  Selahattin Eyyubi Mah. Ahmet Yesevi Cad. Beşyüz Evler Semt Pazarı, Parsana Mah. Tekinbaş Sokak Şemsiefendi Sok. Parsana Semt Pazarı,  Selçuklu Belediyesi Kurban Pazarı Büyükkayacık Mah.Aliya İzzet Begovic Cad. Atış Poliganı Yanı.

Kurban satışları ise Selçuklu Belediyesi Kurban Pazarı Büyükkayacık Mah.Aliya İzzet Begovic Caddesi adresinde gerçekleştiriliyor.

IRCMasteR 17
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı